קולט אדים בוש

בעבר, כשהיינו מבשלים נאלצנו לפתוח את החלונות בשביל שהאדים והריחות יצאו החוצה. זה לא היה כזה נורא, אלמלא בחורף היה נכנס קור למטבח ובקיץ היה חם ובלתי אפשרי לבשל כשמצד אחד יש אדים מהבישול ומצד שני שמש חזקה נכנסת מבחוץ.

לשמחתנו כיום הבעיה הזאת כבר לא קיימת. כמעט בכל מטבח חדש או משופץ, אפשר למצוא קולט אדים מובנה, כאשר בחלק גדול מהמטבחים מדובר על קולט אדים של חברת בוש, מהחברות הגדולות והחשובות ביותר בעולם בכל הקושר למוצרי חשמל בכלל וקולטי אדים בפרט.

תפקידו של קולט אדים

כפי שניתן להבין משמו, תפקידו של קולט אדים הוא למשוך אליו את כל האדים מהבישול, על מנת שלא יתפזרו ברחבי הבית ויפריעו לנוכחים בו. בכך גם הקולט מונע מריחות הבישול להתפזר בתוך הבית. דבר שיכול להיות לעיתים נעים, אך לא פעם גם להפריע לשגרת החיים.  חשוב לציין, שמלבד אי הנוחות שעלולה להיגרם לנוכחים בבית מהאדים, הרי שגם הרהיטים והחפצים הונים עלולים להינזק מהם ולכן חשוב שיהיה מקום מסוים שיקלוט אותם ויוציא אותם החוצה.

כיצד רוכשים קולט אדים והיכן מתקינים אותו?

על מנת לרכוש קולט אדים בצורה חכמה, יש לקבוע מה יהיה הגודל שלו. גודל הקולט צריך להיות פרופורציונאלי לגודל המטבח. אחרת האדים לא יצליחו להישאב על ידו בצורה מספקת. בשביל שתוכלו לדעת בדיוק איזה קולט יכול להתאים לכם, עליכם לקחת את טווח היחידות שהוא שואב מדי שעה ולהכפיל פי עשר ויותר. כך תוכלו להעריך איזה קולט אתם צריכים על פי השטח של המטבח. לכך יש להוסיף את אלמנט הלחץ, כלומר עוצמת הלחץ המופעל בעת פליטת האדים. כשהמדד נע בין 250 ל-400 פסקל. גם כאן הבחירה תושפע מגודל המטבח, וכמה זמן לוקח לאדים להיפלט אל מחוץ לבית.

קולט אדים

זו הסיבה שגם צריך לדעת היכן למקם אותו. את הקולט יש למקם מעל הכיריים אז הוא מצליח לשאוב בצורה מקסימאלית את האדים, במידה וזה לא אפשרי מסיבות שונות, מומלץ שהוא יהיה בקרבת המיקום בו ממוקמות הכיריים. חשוב שהקולט ירד מהתקרה אך לא יגיע עד הכיריים אלא שייווצר פער מסוים, כזה שיאפשר לנו לבשל בצורה נוחה ומצד שני הקולט יוכל לעשות את עבודתו בצורה נאמנה.

בדרך כלל קולט אדים בוש מגיע בשלל עיצובים וצורות, מכאן שניתן לבחור קולט שיתאים לעיצוב הכולל של המטבח. כשאתם מחליטים היכן להתקין את הקולט תשימו לב גם אם זה מתאים לעיצוב של המטבח ולא מפריע לו. אחרת אתם עלולים למצוא את עצמכם עם קולט שבנוי כמו פיל לבן באמצע המטבח, דבר לא נעים ולא נאה. חשוב לציין שקולטי אדים נבנים כיום ממתכת, נירוסטה או זכוכית וגם בנקודה זו עליכם להתאים את הקולט  לחומרים השונים מהם מורכב המטבח.

למידע נוסף אודות צרכנות נכונה היכנסו לאתר:

המועצה הישראלית לצרכנות – נלחמים על הזכות הצרכנית.