פתרונות הרמה

אנשים מוגבלים ונכים אשר אינם מצליחים לתפקד בכוחות עצמם הופכים לסיעודיים. משמעות הדבר שהם נזקקים לטיפול צמוד במשך כל שעות היממה. המטפלים מסייעים להם בכל המטלות הנדרשות כולל אכילה, הקמה, רחיצה, הגעה לשירותים וכדומה. אחת הבעיות אשר צריך להתגבר עליהם היא נושא הניוד והתנועה ואת זה עושים באמצעים שונים. נכים אשר מסוגלים עדיין ללכת בכוחות עצמם או עם עזרה מסתייעים בכיסאות גלגלים, בהליכונים, במקלות הליכה ועוד. לטובת נכים אשר אינם מסוגלים אף לזאת קיימים מתקני הרמה אשר נועדו בדיוק לצרכים אלו. בעזרתם מורידים מהמיטה או מעלים  אליה, מעבירים לאמבטיה, לשירותים, לכיסאות גלגלים או כסאות נייחים, לטיפולים שונים ועוד.

מתקן הרמה

מתקן הרמה המשונע על הרצפה בנוי משלד ברזל כבד שנועד להרים אנשים במשקלים כבדים. הוא יציב מאוד ונע על גלגלים שמחוברים אליהם מעצורים. אליו מחובר מנוף שמונע ידנית או חשמלית ואליו קשור ערסל שעליו מושיבים את הנכה. המתקנים בנויים למצבי הרמה שונים. ניתן להרים ממצב שכיבה, ישיבה וכדומה. השלדה הקדמית נמוכה ונכנסת מתחת למיטה. במתקנים הסטנדרטיים ניתן להרים את החולה לגובה מינימאלי של כ-45 סנטימטר ומקסימאלי של כמטר ושמונים. הם מאפשרים הרמה של כ-160 ק"ג. כל מתקן כזה בנוי לתפעול נוח לטובת המטפלים והחולים כאחד. יש בו מנגנוני חירום ובטיחות שמסייעים להורדה מהירה של החולה, מערכות גיבוי לסוללה, גלגלים כפולים מותאמים ועוד. קיימים מתקנים בגדלים שונים ועם מפרטים מגוונים.

מעלוני תקרה

מתקני הרמה אחרים הם מתקני תקרה. הם מחוברים לתקרה, נועדו להרמת חולים בצורה אמינה ובטוחה וקלים מאוד לתפעול. מתאימים מאוד לבתי חולים ולמוסדות טיפול וסיעוד בעלי שטח נרחב ואשר יש בהם חשיבות לרגישות הטיפול. מעלוני הרמה אחרים מותאמים לבריכות ובעזרתם מעבירים את החולים לבריכות טיפוליות או אחרות. מתקנים אלו עשויים ומצופים מחומרים העמידים בפני קורוזיה. מתקני העמדה הינם מתקנים אשר תפקידם הוא להרים את החולים ממקום מושבם ולהביאם למצב עמידה. מיועדים לשורה של מצבים כאשר החשוב בהם הוא לצורך העברה למתן טיפול. כאן, כל תהליך ההעברה נוח ובטוח לחלוטין.

פתרונות תנועה

פתרונות אחרים שאינם ממש מתקני הרמה אבל נועדו להעברת חולים הם מעלוני מדרגות, מעלוני רמפה, נגישונים ומעליות. עלות התקנת מעליות גבוהה ויש צורך באישורים מיוחדים וכל התהליך נמשך זמן רב. גם התקנת מעלוני מדרגות כרוכה בפרוצדורה ויש צורך להתאימה למקום הנדרש. גם כאן מחירי המעלונים יקרים מאוד. מעלוני רמפה הינם מעלונים ניידים שבעזרתם ניתן לעלות מדרגות שלב אחר שלב. נגישון זחלילי מיועד אף הוא למטרות אלו ויש דגמים שונים שניתן לרוכשם. יתרונם הוא בזה שאין צורך להתאימם באופן מיוחד למקום המגורים. מומלץ לרכוש מתקני הרמה אצל משווקים בעלי מוניטין. ברשותם קיימים מבחר פתרונות הרמה, העמדה והולכה ואחד מהם בוודאי יתאים. השירות כולל הובלה, התקנה ואחריות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *